پاورپوینت ماهیت فناوری و اجزای تشکیل دهنده آن

Rate this post
پاورپوینت ماهیت فناوری و اجزای تشکیل دهنده آن

پاورپوینت-ماهیت-فناوری-و-اجزای-تشکیل-دهنده-آن

توضیحات:
پاورپوینت ماهیت فناوری و اجزای تشکیل دهنده آن، در ۱۹ اسلاید.
دراین فایل ابتدا تعریف تکنولوژی و چهار جز اصلی فناوری بیان شده و سپس عوامل موثر در مدیریت تکنولوژی و ارتباط بین علم و تکنولوژی گفته شده و سپس به توضیح انواع فناوری ،مدیریت تغییر،انتشار تکنولوژی،فرایند نواوری و سه تحول مهم ان پرداخته شده است.
بخشی از متن فایل:
بقا و رشد یک مؤسسه به «توان رقابتی» آن مؤسسه در انجام فعالیت های خود و ایجاد مازاد بستگی دارد. توان رقابتی موسسه نیز به تکنولوژی های مورد استفاده اش بستگی دارد. بنابراین تکنولوژی و پیشرفت تکنولوژی های مهم در فعالیت های یک مؤسسه کلید موفقیت آن مؤسسه است.
هر چقدر یک تکنولوژی در ایجاد مزیت رقابتی در یک مؤسسه مهم تر باشد، توسعه، آن تکنولوژی برای موسسه از اهمیت بیشتری برخوردار است. و برعکس، اگر یک تکنولوژی در افزایش توان رقابت و ایجاد مزیت برای یک مجموعه مؤثر نباشد، پیشرفت آن برای آن مجموعه ارزشی ندارد و لذا به طور مستمر از طرف آن مجموعه حمایت نمی شود.
برنامه ریزی و اولویت بندی برای توسعه و پیشرفت تکنولوژی یک مجموعه باید با توجه به نقش و اهمیت فعالیت ها در ایجاد توان رقابتی در مجموعه انجام شود تا توسعه تکنولوژی به بهبود راندمان در انجام آن عملیات و افزایش مازاد تولیدی توسط مؤسسه منجر شود و امکان تخصیص منابع بیشتری برای توسعه های بعدی تکنولوژی را فراهم آورد.
دانلود فایل

Author: Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.