پاورپوینت سازگاریهای قلبی و عروقی کینین

Rate this post
پاورپوینت سازگاریهای قلبی و عروقی کینین

پاورپوینت-سازگاریهای-قلبی-و-عروقی-کینین

 دانلود پاورپوینت با موضوع سازگاریهای قلبی و عروقی کینین،
در قالب ppt و در ۱۸ اسلاید، قابل ویرایش.
بخشی از متن پاورپوینت:

کینین ها محصول بیولوژیکی نهایی سیستم کالی کرین-کینینوژن هستند که  ابعاد متعددی از عملکرد سلولی را تحت تاثیر قرار می دهد.در مورد این سیستم جالب است که کینین ها نقش های محافظتی قلبی – عروقی اعمال می کند و ریکاوری دوره بعد از شرایط ایسکیمی را با تحریک رشد عروقی بهبود می بخشد.
بیماریهای ایسکیمی با مسدودشدن خفیف سرخرگها مشخص می شود که به ذخیره خون آسیب رسانده و مانع از دسترسی  بافتها به موادمغذی ضروری و اکسیژن می شود.انفارکتوس میوکاردیاک که توسط اترواسکلروزیس کرونری ایجاد می شود یکی از عوامل مرگ و میر در کشورهای پیشرفته است . بیماری ایسکیمی اندامهای تحتانی را تاثیر قرار داده و همچنین یک معضل کلینیکی شایع را نشان می دهد.متاسفانه اکثر بیماران نمیتوانند از مزایای تکنیکهای عروق رسانی مجدد بدلیل گسترش انسداد سرخرگها بهره مند شوند در نتیجه نیاز مبرمی به استراتزیهای جایگزین وجود دارد.  
یک شیوه نوین شامل تحریک رشد عروق کولترال ( جانبی) است که اغلب در اترواسکلروز ناکافی است برای مثال فاکتور رشد اندوتلیال عروقی vascular endothelial growthfactor (VEGF) باعث neovascularization  موضعی در بیماریهای عروق محیطی یا کرونری شدید می شود. کینین ها محصول بیولوژیکی نهایی فعالیت آنزیمی کالی کرین است که همراه با VEGF باعث افزایش نفوذپذیری ریز عروقها می شود لذا در خصیصه های مهمی با VEGF سهیم است

دانلود فایل

Author: Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.