پاورپوینت روش جوهره ای

Rate this post
پاورپوینت روش جوهره ای

پاورپوینت-روش-جوهره-ای

توضیحات:
پاورپوینت روش جوهره ای، در ۲۰ اسلاید.
در معماری، هر طرح یک سیستم است. طراحی فرایندی است که از تفکر شروع وبه یک محصول (بنا) ختم می شود، بنا محصول تجسم ، تخیل و تفکر است. معماران روش های متفاوتی را در پاسخ به سوالات طراحی در پیش می گیرند که یکی از آنها روش جوهره ای نام دارد. جوهره ها در واقع چکیده و متمرکز شده جنبه های مختلف مسائل پیچیده هستند وبازتابنده اندیشه های درونی این جنبه ها هستند.
جوهره ها در واقع چکیده و متمرکز شده جنبه های مختلف مسائل پیچیده هستند و بازتابنده اندیشه های درونی این جنبه ها هستند. استنفورد اندرسون درباره علاقه لویی کان به جان مایه ها و استفاده او از استعارات چنین می نویسد:
کان علاقه مند به فرمها و هستی اشیاء و جوهره آنها و عناصر و بیانگری آنها است، او می گوید من همواره به طبیعت پدیده ها و به ظهور و تبدیل آنها به نهایتشان فکر می کنم. هر ساختمانی در واقع پاسخی است به آنچه برایش اندیشیده شده و فضای آن مشخص کننده جایگاه انسان هاست.
اولین وظیفه هر معمار این است که برنامه ای را دریافت می کند و برگردان فضایی آنها را ارائه دهد و به این ترتیب لابی یعنی فضایی برای ورود راهرو یعنی یک گالری و بودجه یعنی اقتصاد.
طراحان برای جستجوی جوهره پروژه و بیان آن در قالب کانسپت روشهای بسیاری دارند. این جستجو در واقع تلاشی برای رسیدن به ایده هایی است که قسمتهای مختلف یک کانسپت پروژه را به هم می پیوندد و به عقیده کان ایده هایی که طراح را قادر می سازد بر شرایط موجود مسلط شود و آنچه را که باید به سرانجام برساند. یک راه عملکردی (پراگماتیک) عبارت است از بررسی برنامه و مشخص کردن سلسله مراتب موجود با این فرض که اصلی ترین مسأله (جوهره) آن است که در این سلسله مراتب، در جای نخست باشد. در نهایت نتیجه چنین بررسی ای می تواند در غالب تحلیلی از برنامه و یا یک دیاگرام گرافیکی ارائه شود.

عناوین بررسی شده در این پروژه به شرح زیر است:
مقدمه
آشنایی با روش جوهره ای
معرفی هتل هایت ریجنسی
آشنایی با مرکز فرهنگی فلامنکو
جمع بندی
منابع

دانلود فایل

Author: Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.