پاورپوینت بیهوشی و بیماریهای کلیوی

Rate this post
پاورپوینت بیهوشی و بیماریهای کلیوی

پاورپوینت-بیهوشی-و-بیماریهای-کلیوی

 دانلود پاورپوینت با موضوع بیهوشی و بیماریهای کلیوی،
در قالب ppt و در ۳۳ اسلاید، قابل ویرایش.
بخشی از متن پاورپوینت:
علت بررسی و ملاحظه بیمار از نظر فونکسیون کلیوی؟
احتمال آسیب فونکسیون کلیه در حول و حوش عمل جراحی، مخصوصاً در افرادی که زمینه ای از بیماری های کلیوی (اغلب بیماران پیر) دارند و یا سایر بیماران سالمی که تحت اعمال جراحی بزرگ قرار خواهند گرفت.
آزمایشهای لازم برای بررسی عملکرد کلیوی
تست های عملکرد کلیوی اغلب فاقد حساسیت می باشند برای اینکه باید حداقل ۵۰% فونکسیون کلیوی کاهش یابد تا نتایج آزمایش ها تغییر یابد.
نکته
GFR بهترین روش بررسی عملکرد کلیوی می باشد، مقدار نرمال آن ۱۲۵ میلی لیتر در دقیقه می باشد، وقتی میزان GFR به کمتر از ۱۰ میلی لیتر در دقیقه برسد علائم مربوط به اورمی بروز می کند. از آنجا که بسیاری از داروها با تصفیه کلیوی دفع می شوند، اگر GFR کاهش یابد برای جلوگیری از بروز آثار تجمعی داروها، تنظیم دوز آنها ممکن است لازم باشد.
BUN بر پایه GFR تغییر می یابد، بالا بودن پروتئین رژیم غذایی و یا خونریزی های گوارشی باعث می شود میزان BUN افزایش یابد. هنگام وجود کم آبی در بدن، بازجذب اوره در اثر کاهش سرعت حرکت مایعات در لوله های کلیوی افزایش می یابد و در نتیجه BUN بالا می رود. با تمام این موارد، BUN بالای mg/dl50، تقریباً نشان دهنده کاهش GFR می باشد.
تغییر غلظت cr از mg0/6 به mg1/2 در دسی لیتر، نشان دهنده کاهش ۵۰ درصدی در GFR است.
کراتی نین بطور آزادانه از کلیه تصفیه می شود و بازجذب ندارد، در نتیجه کلیرانس کراتینین با GFR ارتباط دارد و بهترین شاخص برای سنجش GFR می باشد، بیمارانی که قبل از عمل کلیرانس کراتینین ۲۵-۱۰ میلی لیتر در دقیقه دارند باید به عنوان بیمارانی تلقی کرد که در معرض عوارض جانبی یا طولانی شدن تاثیر داروهایی باشند که تصفیه آنها از پلاسما به دفع کلیوی بستگی دارد (شل کننده های نان دپلاریزان).

دانلود فایل

Author: Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.