پاورپوینت بررسی معماری پل طبیعت تهران

Rate this post
پاورپوینت بررسی معماری پل طبیعت تهران

پاورپوینت-بررسی-معماری-پل-طبیعت-تهرانپاورپوینت بررسی معماری پل طبیعت تهران ؛ ۳۸اسلاید، قابل ویرایش

مختصری از متن:
طرح یک مسابقه از طرف شرکت نوسازی اراضی عباس آباد در سال ۱۳۸۷ در نهایت منجر به ساخت این پل شدساخت این پل در نهایت ۴ سال به طول انجامید و از پاییز سال ۱۳۸۹ آغاز و تا پاییز سال ۱۳۹۳ ادامه یافت.
این پل تنها با هدف ایجاد مسیری برای عبور ساخته نشده است، بلکه وجود فضای سبز، فضای نشستن و همچنین رستوران و کافی شاپ، باعث می شود احساس شود که هر دو پارک طالقانی و آب و آتش، روی پل ادامه یافته اند و در هم حل شده اند. به عبارت دیگر پل طبیعت به فضایی برای ماندن و فضایی تفریحی و ادامه ایی از هر دو پارک به حساب می آید. این پل دارای سه ستون با شکلی شبیه به درخت است و به صورت یک خرپای سه بعدی با فرمی پویا در دو سطح به هم متصل، طراحی و ساخته شده است
هندسه نهایی پل طبیعت حاصل ماه ها رفت و برگشت و همکاری نزدیک گروه سازه و معماری است. قطر لوله ها به گونه ای انتخاب شد که هم به لحاظ سازهای پاسخگو باشد و هم به لحاظ معماری مناسب به نظر بیاید. بادقت زیادی که گروه سازه داشتند و برای هرچه سبک ترشدن پل ؛ لوله ها علی رغم داشتن قطر بیرونی یکسان ؛ براساس تنشی که هریک از المان ها تحمل می کند ضخامتی متغیر دارند ؛ که این مسئله از ظاهر بیرونی لوله ها قابل تشخیص نیست….

فهرست مطالب
معرفی پروژه
گروه طراحی
موقعیت پل طبیعت تهران
مساحت
پل طبیعت
ویژگی های معماری پل طبیعت تهران
مشخصات پل
بررسی سازه پل طبیعت تهران
۵ ایده طراحی پل

معرفی طبقات پل طبیعت تهران
نورپردازی پل
سازه پل پیاده طبیعت
نقاط قوت
نقاط ضعف
پلان
مقطع
و…

دانلود فایل

Author: Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.