دانلود پاورپوینت بررسی ثبت دامنه در دنیای اینترنت

Rate this post
دانلود پاورپوینت بررسی ثبت دامنه در دنیای اینترنت

دانلود-پاورپوینت-بررسی-ثبت-دامنه-در-دنیای-اینترنت

دانلود پاورپوینت ثبت دامنه در دنیای اینترنت

فایل دانلودی حاوی یک فایل پاورپوینت قابل ویرایش در ۱۹ اسلاید به صورت متنی همراه با عکس میباشد.
 

قسمتی از متن:

مقدمه:

اجزای تشکیل دهنده یک آدرس اینترنتی یا به بیان فنی دامین شامل //:http نشان پروتکل Http است، که این پروتکل قراردادی میان تمامی رایانه های متصل به شبکه اینترنت است.یعنی در اصل یک نشانی اینترنتی با یک پروتکل آغاز می شود رحله بعدی که بعد از پروتکل می آید www همان World wide web که نشان دهنده شبکه جهانی اینترنت است و بعد از کلمه www نام سایت است که به دلخواه مدیر سایت انتخاب می شود آخرین مرحله از یک آدرس اینترنتی، پسوند آن است که هر پسوند دارای مفهوم خاصی است و باید این پسوند منحصر به فرد باشد.

com. و org. و ir. چیست؟ یک فرمول کلی برای دامنه های اینترنتی وجود دارد و آن تعداد حرف دامنه است که تا ۹۹ درصد فرمول درستی است به جز موارد استثنا در دامنه های جدید عمومی. با این دسته بندی به طور کلی دامنه ها در ۴ دسته قرار می گیرد:

دسته دوم:دامنه های ۳ حرفی جدید دامنه های Top Level عمومی جدید ( NEW gTLDs ): دامنه های Biz، Info، Pro، Aero، Coop و Museum و Name در این دسته قرار دارند. این دامنه ها به منظور رفع نیاز در کمبود اسامی در دامنه های دسته اول ایجاد شده است و از دامنه های جدید اینترنت به شمار می رود.

به تازگی دامنه Info به منظور ترغیب کاربران اینترنتی و صاحبان وب سایت ها توسط بعضی از Serverهای ثبت دامنه دنیا به این صورت ارائه می شود.دامنه های info به صورت یک ساله ثبت می شود و مدیران وب سایت باید هر سال آن را تمدید کنند. این دامنه یکی از دامنه های گران اینترنتی است.

آشنایی با پسوند دامین آی آر
دامنه آی آز .ir یک دامنه ملی است و توسط مرکز تحقیقات فیزیک نظری به تایید و ثبت نهایی می رسد. مدت زمان ثبت این دامنه ۱ ساله یا بصورت ۵ ساله می باشد. آدرس وب سایت مرکز ثبت دامنه های آر: http://www.nic.ir

انواع پسوند های دامنه آی آر
.co.ir این پسوند مخصوص شرکت، موسسه یا نهاد غیر دولتی، همچنین وزارتخانه، سازمان یا شرکت دولتی می باشد

..ac.ir این پسوند مخصوص تمامی سازمان‌ها و مراکز تحقیقات آموزشی، دانشگاهی، مدارس می باشد

.org.ir برای شرکت ها و انجمن ها غیرانتفاعی و سازمان های بین المللی و مانند آن.gov.ir

و……

 

دانلود فایل

Author: Admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.